Bariyer Güvenlik Sistemleri

 

Bariyer Güvenlik Sistemleri Ne İşe Yarar? :

Bariyer sistemleri birçok alanda girişlerin daha güvenilir ve daha kontrollü bir şekilde yapılmasını sağlamak amacı ile tercih edilmektedir. Oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olan ve araçların girişini engelleyen bariyer güvenlik sistemleri, kullanılacak olan alana ve kullanım ihtiyacına göre farklı modellerde tasarlanarak satışa sunulmaktadır. Birinci sınıf kalitede malzemeler kullanılarak üretilen ve dışardan gelecek olan darbelere karşı dayanıklı bir yapıya sahip olan uzun seneler boyunca kullanılabilmektedir. Bariyer güvenlik sistemleri diğer güvenlik sistemleri ile birlikte entegre edilecek kullanılabilmektedir.

 

Otomatik Bariyer Güvenlik Sistemleri :

Uzaktan kumanda kullanılarak uzaktan kontrol edilen ve farklı birçok alanda hem araç hem de personel girişlerinin daha kontrollü olmasını sağlayan otomatik bariyer güvenlik sistemleri en çok otoparklarda karşımıza çıkmaktadır. Bir çok yazılıma entegre edilip çalışabilen ve üzerinde güvenlik sensörü bulunan otopark bariyer sistemleri, araç geçişinin tamamlanmasını beklemektedir. Farklı yüksekliklerde tasarlanabilen ve estetik tasarımları ile de dikkat çeken otopark bariyer sistemleri, bir çok renk ve model seçeneğine sahiptir. Otopark bariyer sistemleri ayrıca otopark alanının en verimli şekilde kullanılmasını da sağlar.

 

Hidrolik Mantar Bariyer Sistemleri :

Güvenliğin üst seviyede olması gereken alanlarda tercih edilen ve araç geçişlerini engelleyen ya da yönlendiren mantar bariyer sistemleri, olası saldırılara karşı dış darbelere dayanıklı bir yapıda tasarlanmıştır. Uzaktan kumanda ile kontrol edilen ve araç geçişine izin veren bu sisteme elektrik kesintilerine karşı anahtar ile müdahale edilebilmektedir.

 

Kollu Bariyer Sistemleri :

Üzerinde farklı malzemelerden yapılmış bir kolun yer aldığı ve yukarıya kalkarak geçiş izni tanıyan kollu bariyer sistemleri, içerisinde bulunan yay mekanizması ile kontrollü bir şekilde hareket edebilmektedirler. Olumsuz hava şartlarından etkilenmeyen ve uzun yıllar boyunca paslanmadan kullanılabilen kollu bariyer sistemleri, uluslararası kalite standartlarına uygun olarak üretilmektedir. Kollu bariyer sisteminde kol uzunluğu farklı ölçülerde tercih edilebilmektedir. Çalışma hızı da kullanıcının isteğine göre belirlenen kollu bariyer sistemleri senelerce sorusuz kullanım olanağı sunar.

 

Bariyer Güvenlik Sistemlerinin Avantajları :

– Oldukça ekonomik olan bariyer güvenlik sistemleri sürekli olarak çalışabilme özelliğine sahiptir.

– İsteğe bağlı olarak uzaktan kumanda ile kontrol edilebilir.

– Tüm istenmeyen araç giriş ve çıkışlarını engeller. Böylece can ve mal güvenliğini sağlamış olur.

– Dış etkenlerden etkilenmezler ve uzun ömürlü kullanım sunar.

– Fazladan bir personelin çalışmasına gerek olmaz ve otoparktaki tüm geçişlerin süresini, ücretini tek başına hesaplar.