Bariyer sistemleri günümüzde, güvenlik problemleri nedeniyle sıklıkla kullanılan ürünler arasında yer almaktadır. Evlerde, sitelerde, otoparklarda, sokaklarda, iş merkezlerinde ve plazalar da gibi pek çok farklı alanlarda kullanılan bariyer sistemleri, mekanların korunmasına yardımcı olurken aynı zamanda da düzeninin ve kontrolünde sağlanmasını desteklemektedir. Otomatik bariyer sistemleri, günümüzün en çok tercih edilen güvenlik sistemleri arasında yer almak ile birlikte kullanım alanlarının artması ile birlikte model ve çeşitliliği de artmış durumdadır.

Daha Dayanıklı Mantar Bariyerler

Bariyer sistemlerinin kullanım alanlarının artması, bariyer sistemlerinin çeşitlenmesine ve daha kaliteli hale gelmesine yardımcı olurken otaya mantar bariyer sistemleri çıkartılmış durumdadır. Bariyer sistemleri içerisinde en kullanışlı ve en yeni sisteme sahip bariyer sistemleri içerisinde yer alan mantar yani gömme bariyer sistemleri, dayanıklı olmalarının yanı sıra kolay kolay kaldırılamamaları ile de pek çok firma tarafından güvenlik bariyeri konusunda tercih edilmektedir. Kullanım olarak da son derece pratik ve uzaktan kumanda ile yönetilebilen bariyer sistemleri içerisinde yer alan mantar bariyerler, aynı zamanda otomatik bariyer sistemleri içerisinde uzun süre kullanılan parçalar arasında olduğu için popülerliklerini her geçen gün arttırmaktadır.

Pratik Ve Sensörlü Kollu Bariyer Sistemleri

Bariyer sistemleri içerisinde oluşturulan bir diğer güvenlik sistemi ise kollu bariyer sistemleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Genel olarak otoparklarda ya da mekan giriş ve çıkışlarında kullanılan kollu bariyer sistemleri, araç sensörlü olarak çalışmakta ve araç tanıdığı anda açılmaktadır. Otomatik bariyer fiyatları ise 500 tl ile 1000 tl arasında değişebildiği gibi bireylerin bütçelerine göre farklı seçenekleri bulunmaktadır. Genel olarak bu tarz alanlarda büyük kullanım kolaylığı sağlayan kollu bariyer sistemleri alandaki kontrol sağlanması adına da yardımcıdır.