bariyerler

Bariyer sistemleri, çok sık çalışmaya uygun olarak üretildiğinden, araç giriş-çıkış yoğunluğu fazla olan yerlerde güvenli ve kontrollü geçişi sağlamak amacıyla kullanılmaktadır.

Bariyer sistemleri açık veya kapalı her türlü umumi otopark girişlerinde, fabrika, konut, apartman-site türü özel binaların bahçe ve otopark girişlerinde, havaalanı, otobüs terminali gibi halka açık kalabalık mekânlarda, kontrollü sık geçişi sağlamak için en uygun sistemdir.

Bariyer sistemleri Avrupa’dan ithal edilen ve her türlü Avrupa kalite standartlarına sahip ürünlerdir. Standart olarak motor kontrol ünitesi, emniyet fotoseli, flâşör lamba, uzaktan kumanda alıcı kartı ve anteni kit halinde önerilmektedir. Uzaktan kumanda el vericisi istenilen sayıda çoğaltılabilinir.

Bariyer sistemleri 300 cm – 600 cm arasında kol uzunluklarına sahip olup, dış ortam koşullarına dayanıklı paslanmaz gövdeli, çok sık açılıp kapanmaya uygundur. Bariyer sistemlerine her türlü kartlı veya şifreli geçiş, istenilen sayıda uzaktan kumanda, buton kontrolü, emniyet fotoseli, flaşör lamba gibi birçok özellik ilave edilebilir.

Daha uzun bariyer sistemleri de mevcut olmakla birlikte yüksek fiyatından dolayı sağlı sollu iki adet bariyer çözümü hem daha ekonomik hem de daha uzun ömürlüdür.

Bariyer sisteminin avantajı ekonomik olması değil sürekli çalışabilmesidir. Yeni teknoloji “DC motorlu” bariyer sistemleridir. Emniyet fotoseli tüm bariyer sistemlerinde zaruridir. Uzaktan kumanda opsiyonel olarak sunulmaktadır. 3m’lik bariyerler 3-4sn’de açılır. Kısa olduğu için daha hızlı ve daha uzun ömürlüdür. 6m’lik bariyerlerimiz ise yaklaşık olarak 8-9 sn’de açılır. Daha hızlı bariyerler tehlikeli ve standartlara aykırıdır. Ayrıca düz kollu, teleskopik kollu, katlanır kollu bariyer sistemleri sayesinde her türlü detaya uygulanabilen sistemlerdir.

Bariyer sistemlerine; radar, buton, metal kütle detektörü, kartlı ve şifreli geçiş sistemi gibi kumanda sistemleri de opsiyonel olarak ilave edilebilir.

mantar-bariyer

Mantar Bariyer Sistemleri

Kent Otomasyon olarak 3 farklı marka mantar bariyer sistemleri mevcuttur. BFT, FAAC VE GENİUS olmak üzere. Yoğun güvenlik gerektiren yerlerde kullanımı gerçekleştirilen mantar bariyer sistemleri, belediyelerin yayalaştırma projesi uyguladıkları sokak ve caddelerde daha çok kullanılmaktadır.

Mantar bariyer, alışveriş merkezlerinde, tesis girişlerinde, bina giriş kapıları vb. yerlerde güvenliğin sağlanması açısında kullanılan sistemlerdir.Mantar bariyer sistemleri, uzaktan kumanda, plaka okuma, kartlı geçiş, buton ve ogs’li geçiş sistemi ile çalışabilecek şekilde üretilebilmektedir.

Mantar bariyer sistemlerinin tercih edilmesin de ki en önemli sebeplerden biri hem görsel olarak rahatsız edici olmaması hem de diğer bariyer sistemlerine nazaran daha kaliteli olmasıdır. Mantar bariyer sistemlerinin uygulandığı alanlar çok geniştir. Bu sebepten büyük firmalar ve belediyelerin önlerinde güvenliğin sağlanması, araç trafiğinin kontrolü açısından mantar bariyer ilk tercih sebebi olmaktadır.

Mantar bariyer sistemleri paslanmaya ve darbeye dayanıklı olması ile uzun yıllar sorunsuz kullanım sunmaktadır.

Çevre ve insan hayatının güvenliğini sağlamak adına mantar bariyer sistemleri veya diğer bariyer sistemleri hakkında bilgi sahibi olmak için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşınız.

 

Bariyer

Bariyer, engel olarak tanımlanabilir. Dubalar, zincirli dubalar, kollu bariyer sistemleri, mantar bariyer sistemleri ve benzeri ürünler, bariyer ihtiyacı için üretilmiştir. Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle, mantar bariyer ve kollu bariyer ürünleri, büyük gelişme göstermiştir. Bariyer hizmetinin başarılı ve etkili olması için, firmamız, bütün firmalar özel seçenekleri sunmaktadır. Size en uygun bariyer sistemlerini sunarak, geçişleri tam kontrol altına almanızı sağlamaktayız.

 

Mantar Bariyer

Mantar bariyer sistemleri, yerin içinden dışarı doğru çıkan bir sistemle oluşturulmuştur. Yerden çıkma özelliği nedeniyle, mantar bariyer ismi verilmiştir. Dış etkenlere dayanıklı silindir şeklindeki bu bariyerler, çarpmalara çok dayanıklıdır. Yerinden sökülmesi imkânsız olduğu için, kesin olarak geçişleri durdurmaktadır. Uzaktan kumandalıdır ve elektrikle çalışır. Özel ışıklandırmaları sayesinde, gece görüşü gerçekleşir ve geceleri de araçların geçişini kesin olarak durdurur. Büyük alanların, sitelerin ve araç geçişinin kesinlikle yaksak olduğu bölgelerin, en çok kullandığı ürün, mantar bariyer ürünleridir.

 

 Kollu Bariyer Sistemleri

Kollu bariyer sistemleri, özel fotosel özelliği olan ve araçları gördüğü zaman açılan kol şeklindeki bariyerlerdir. Bu bariyerler, belli uzunlukta üretilir ve bariyerin ağırlığı ile doğru orantılı motor gücü ile desteklenir. Fotosel özelliği ile bariyerlerin açılışları ve kapanışları özel olarak takip edilir. Acil durumlarda açık kalan bu bariyer sistemleri, parmak izi, kart okuyucu ve benzeri özelliklerle de üretilmektedir. Bariyer sistemlerinin mükemmel ve etkili bir şekilde oluşturulması için, en iyi çözümleri sunan firmamız, size en uygun bariyer sistemini sunmaktadır. Bariyerler, geçişleri en iyi şekilde tutmaktadır. Mantar bariyer sistemleri, araçların geçişini tam olarak durdurmaktadır. Özellikle araç geçişinin yasak olduğu, yayalara özel tahsis edilen kaldırımların girişlerinde, mantar bariyer, en iyi çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Kollu bariyerler, fabrika girişlerinde tercih edilmektedir. Fabrikaların girişlerinde kollu bariyerler, büyük araçların rahat bir şekilde girişini sağlamaktadır. Bu özellik, kollu bariyerlerin mükemmel bir şekilde kullanımını gerçekleştirmektedir. Geçiş yerlerinde oluşan çökmeler, bariyer sistemine hiç bir şekilde zarar vermemektedir. Bu nedenle çok kullanışlıdır. Yük araçlarının yüksekliği de, bariyer kapı sistemlerinde önemli değildir. Bariyerler, açılırken ve kapanırken, doksan derecede açılır ve kapanır. Bu nedenle, araçların geçişinde bir sınırlama oluşmaz.

 

Bariyer arızalarında da uzman olan firmamız, teknik servis hizmetinde, en iyi çözümleri sunmaktadır. Yedek parça ve bariyer sistemlerini ilgilendiren diğer parçalar, pratik bir şekilde temin edilmektedir. Bariyer sistemleri kategorisinde söz sahibi olan firmamız, hızlı ve etkili çalışmalarla, kategorisinde pratik çözümleri sunmaktadır. Bariyer kategorisinde pratik ve etkili çalışma yöntemlerini geliştiren firmamız, her firmanın isteğine göre bariyer çalışmaları sunmaktadır.