Bir ev bir iş yeri yahut da okul bunların hepsinde bireyler yer aldığından güvenlik kavramı önceliği taşımaktadır. Bunun için dikkat edilmesi gereken bunların herhangi birisi için yapılan yatırımda liste oluşturulurken yer almasıdır. Hele ki çocukların bulunduğu alanlar daha çok dikkat edilmesi ve titizlik ile yaklaşılması gereken bir konudur. İlerleme teknoloji ile eş değer anlama sahip oldu için hızlıca çözümler üretmekte kaçınılmazdır. Önceden insanlar kendi elleriyle tahtadan, naylondan ve de çeşitli malzemelerden ürettikleri koruyucu kapı özelliği taşıyan eşyalar ile güvenliği sağlamaya çalışmaktaydı. Fakat ilerleyen zamanlarda daha dayanıklı maddelerin kullanımı ve bunun teknoloji ile birleşmesi işlerin kolayca halledilebilmesini sağladı.

Otomatik Kapılar

Teknoloji nimetlerinden faydalanan bir alanda kapı yapımı ile uğraşan kişiler olmuştur. Bu sayede hem daha estetik bir görünüm hem de daha güvenli bir alan oluşumu elde etmişlerdir. Özellikle beyin frekansı teknolojisi ile oluşturulan otomatik kapılar, herkesin aradığı ve eski yapılarını sökerek yerine bu sistemleri taktırdığı bir alan olmuştur. En çok kullanım alanı olarak alış veriş merkezleri, garaj kapağı, hatta otomobil kapaklarının uzaktan kumanda sistemine taşınması bu sayede geçekleşmiştir.

Bu sisteme birde ses tekniği eklenerek haber verme işlemi de ilave edilmiş, böylece erken müdahale ile olumsuz olayların önüne geçmekte geç kalınmamıştır. Bunun yanı sıra ev ve iş yerleri modern bir görünüm elde edebilmek için bütünsel olarak bir yeniliğe gitmişlerdir. Öyle ki bu yapılar sayesinde akıllı ev sistemleri oluşturulmuş ve ev anlayışında da yeni bir akım yaratılmıştır. Gittikçe yaygınlaşan ve yan dallarını da çeşitlendiren bu yapının her yere uyan ürün yelpazesi de bulunmaktadır. Bugün birçok firma bu sayede hizmet alanı bulabilmiştir.