Otomatik Döner Kapı, Otomatik Kapı, Otomatik Kapı Fiyatları
Otomatik Döner Kapı, Otomatik Kapı, Otomatik Kapı Fiyatları

Döner Kapı Sistemleri

Döner kapı sistemleri, manuel sistemle piyasaya girmiştir. Kalabalık alışveriş merkezlerinin girişlerinde ve otellerde sıkça rastladığımız döner kapı sistemleri, dışarıdan gelen misafiri göstermektedir. Bu nedenle, daha güvenlidir. Kapılar cam olduğu için, dışarısı tam olarak görülmektedir. Giriş ve çıkışlarda, çok pratik olan bu kapılar, trafiği çok yoğun olan yerlerde en çok tercih edilen kapı olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Döner Kapı Çeşitleri

Döner kapı çeşitleri 2,3 ve 4 bölmelidir. Şekil olarak farklılık arz etmektedir. 3 ve 4 bölmeli otomatik manuel döner kapı, yine 3 ve 4 bölmeli ortası camlı döner kapı, birden fazla döner kapıyı uyumlu bir şekilde çalıştıran iki bölmeli entegre döner kapı, özel tasarım döner kapı sistemleri, otomatik ve manuel cam döner kapı, çift kanat otomatik döner kapı ve tam, yarım daire otomatik kapı olarak üretilen döner kapı modelleri, isteğe bağlı montajlanmaktadır.

 

Yalıtım Özelliği Vardır

Döner Kapılarda yalıtım özelliği vardır. Sürekli açılıp kapanması ve bu esnada hava geçişini engellemesi nedeniyle, döner kapılar, izolasyon özelliğine sahiptir. Döner kapı sektöründe adından sıkça söz ettiren firmamız, isteğe bağlı döner kapı imalatı gerçekleştirmektedir.

 

Döner Kapı Teknolojisi Büyümeye Devam Ediyor

Döner kapı sektöründe, büyük gelişmelere imza atan firmamız, yeni otomatik ve yarı otomatik döner kapı imalatını, isteğe bağlı bir şekilde gerçekleştirmektedir. Döner kapı sistemleri, ilk çıktığı zaman, manueldi. Ülkemizde uzun zaman kullanılan manuel döner kapılar, insan gücüyle, yani kapının itilmesiyle dönüyordu. Bu durum zaman zaman karışıklığa neden olabiliyordu. Bu nedenle, otomatik ve yarı otomatik döner kapı sistemleri, fotoselli özelliği ile tercih edilmeye başlandı.

 

Bütün döner kapı sistemlerini, özenle imal eden ve teslim edebilen firmamız, şirketinizin dekorasyon yapısına uygun olacak şekilde döner kapı imalatı gerçekleştirmektedir. Döner kapı sistemlerinde elektrostatik boya sistemi kullanılmaktadır. İsteğe bağlı olarak üretilen döner kapı sistemleri, özel kaplama yöntemleriyle kaplanmaktadır. Geçiş trafiği çok fazla olan yerler için etkili olan döner kapı sistemleri, büyük alışveriş merkezlerinde, büyük otellerde ve büyük eğlence merkezlerinde, tercih edilmektedir. Büyük binaların girişinde kullanılan döner kapı sistemi, kapı açma ve kapama zahmetini ortadan kaldırdığı için, pratik bir çözüm olarak sunulmaktadır.

 

Güvenlik konusunda en iyi tercih olan döner kapı sistemleri, normal açılan kapı sistemlerine göre daha kullanışlıdır. Giriş çıkışların kontrol edilmesinde, yine döner kapılar çok daha kullanışlıdır. Özellikle girişin tamamen camdan yapılması ve giriş kısmında cam döner kapıların tercih edilmesi, gelen misafirlerin metrelerce öteden görünmesine yardımcı olmaktadır. Bu özelliği nedeniyle, güvenlik görevlilerinin, misafirleri teşhis etmesi de uzun sürmez. Dünya genelinde tercih edilen ve güvenlik konusunda en iyi çözüm olarak değerlendirilen döner kapı sistemleri, iç mekân ve dış mekân özelliklerine uyumlu olacak şekilde, özel olarak imal edilmektedir. Tamir, bakım ve servis hizmetleri için de, işin uzmanı firmamız tercih edilmelidir.