otomatik-doner-kapilar

Döner Kapı

Döner kapı sistemleri, ilk çıktığı zaman, lüks otellerde kullanıma açılmıştı. Büyük holdinglerin giriş kapılarında görmeye başladığımız döner kapı sistemleri, manuel olarak piyasaya çıktı. Yani kapının içerisinde geçerken, elinizle kapıyı itmeniz gerekirdi. Bu şekilde insan geçişi çok pratik hale gelmiştir.

 

  • Otomatik ve Yarı Otomatik Döner Kapılar

Otomatik ve Yarı Otomatik Döner Kapı sistemleri, özel motorlu sistemle çalışmaktadır. Fotosel özellikli döner kapılar, içeriye giriş olduğu anda çalışmaya başlar ve içeri girişi ve dışarı çıkışı gerçekleştirir. Bu kapı sistemlerinde, istenilen renk ve tasarımda, üretim gerçekleşmektedir. Firmamız, döner kapı sistemleri kategorisinde, en iyi çözüm yöntemlerini, sizler için sunmaktadır. Döner kapı sistemlerinde, motor kısmı yine döner kapıyı çevirecek güçte olması büyük önem taşımaktadır. İki, üç ve dört kanatlı üretilen döner kapı modelleri,

Otomatik Döner Kapı, Otomatik Kapı, Otomatik Kapı Fiyatları
Otomatik Döner Kapı, Otomatik Kapı, Otomatik Kapı Fiyatları
  •  Döner Kapı Özellikleri

İki, üç ve dört kanatlı üretilen döner kapı çeşitleri, yüksek kapasiteli ve kompakt döner kapı şeklinde üretilmektedir. İç mekânların ısınmasını artıran bu ürünler, 2, 3, 4 kapılı şekilde üretilir. Fazla insan trafiğinin olduğu yerlerde, en çok tercih edilen ürünler içerisindedir. Kompakt dönek kapı şekilleri, RD3 ve RD4 EN 16005 güvenlik standardı ile tamamen uyumlu olan bu kapılar, özel bir tasarım ile tasarlanmıştır.

Bütün mekânların tasarım ve dekorasyon çalışmalarıyla uyumlu olan döner kapı ürünleri, estetik ve zarif bir görünüm sağlamaktadır. Bu kapı ürünlerinde güvenlik hat safhadadır. Cam kapı modelleriyle bölmeleri oluşturulan bu kapıda, güvenlik görevlileri, dışarıdan gelen kişiyi metrelerde öteden rahatlıkla teşhis eder. Bu nedenle, güvenlik konusunda en çok tercih edilen kapı şekillerindendir. Döner kapı imalat, bakım ve teknik servis hizmetlerinde, aradığınız kaliteyi sunan firmamız, bütün mekânlar için, en iyi çözümü sunmaktadır.

 

 

  •  Pratik Kapı Sistemleri

Bariyer kapı, kayan kapı ve döner kapı sistemleri, trafiğin fazla olduğu noktalarda, en çok tercih edilen kapı sistemleridir. Bu gruba dahil olan döner kapı sistemleri, fotosel özelliği ile yeni nesil ürünleri çıkarmıştır. Yeni nesil döner kapı sistemlerinde, kapı fotosellidir ve geçiş esnasında kapıyı itmenize gerek yoktur. Bu kapı sistemleri, lüks yerlerde, en çok tercih edilen kapılar içerisinde yer almaktadır. Pratik kapı sistemlerinde, fotoselli gruplarda, motor hacmi, kapının ağırlığı ile birebir orantılıdır. Ayrıca, binaların dış tasarımlarıyla, aynı şekilde üretilmektedir. Galvanizli ve statik boyalı üretilen kapılar, özel isteğe göre imalatı da gerçekleştirilmektedir.

Firmamız, birçok otomatik döner kapı modellerini, sizler için tasarlamaktadır. Otomatik ve manuel döner kapı, ortası vitrinli döner kapı, çoklu otomatik döner kapı, özel tasarımlı özel otomatik kapı, otomatik ve manuel cam döner kapı, çift kanat otomatik döner kapı, Tam ve yarım dairesel otomatik döner kapı, döner kapı kategorisinde üretilen ve müşteri beğenisine sunulan çeşitlerdir. Bu çeşitlerden, size uyan bir model, mutlaka vardır.

Otomatik döner kapılarda standart olarak sabit kanatlarda 8 mm bombeli lamine cam,hareketli kanatlarda ise 4+4 lamine cam uygulaması yapılır. Ölçü ve detaylara bağlı kalmak kaydıyla isteğe bağlı olarak her türlü renkte ve reflekte cam uygulaması yapılabilir.

Otomatik döner kapılar sağlam ve ekonomik bir giriş çözümü aradığında seçilmesi gereken en iyi tercihtir.

Otomatik döner kapılar size sunduğu yüksek çeşitlilik ve şık dış tasarımı ile her binaya tam uyum sağlar.

Otomatik döner kapılar sunduğu enerji tasarrufu yanı sıra ısı, ses, toz izolasyonu sağlar.

Otomatik döner kapılar sahip olduğu üstün mekanizması sayesinde akıcı geçiş ve yüksek dayanıklılık sunar.

Otomatik döner kapılar istem dışı etkinleştirilmesi yön tanıma ve çapraz trafik tanıma sistemleri sayesinde engellenir. Bu ayarlamalar uzaktan kumanda sayesinde yapılabilir.

Otomatik döner kapılar sistemlerinde ki özürlü geçiş sistemi bir buton ve bu butona bağlı sistemlerden oluşmaktadır. Buton açıldığında hareketli kanatların hızı düşer böylece özürlü veya yaşlılarımızın kapıdan kolayca geçebilir.

Otomatik döner kapılar el sıkışma pnömatiği sayesinde her hangi bir sıkışma durumunda kapı otomatik olarak durur.

Otomatik döner kapılar topuk sensörü sayesinde herhangi bir basın hissettiğinde otomatik olarak durur ve basınç ortadan kalktıktan sonra hareketine devam eder.

Otomatik döner kapılar acil durumlarda bir buton ve bu butona bağlı olarak çalışan acil çıkış sistemleri sayesinde kapının manuele alınması durumuyla en güvenli şekilde çıkışı sağlamaktadır.

Otomatik döner kapılar kullanılan diğer bir acil durum sistemi ise anti panik sistemdir. Bu sistem genelde binanın hızlı bir şekilde boşaltılması gereken durumlarda kullanılmaktadır.
Manuel döner kapılar sağlam ve ekonomik bir giriş çözümü aradığında seçilmesi gereken en iyi tercihtir.

Manuel döner kapılar size sunduğu yüksek çeşitlilik ve şık dış tasarımı ile her binaya tam uyum sağlar.

Manuel döner kapılar 9 standart çapa sahiptir.

Manuel döner kapılar kanopileri korozyona ve paslanmaya karşı dayanıklı alüminyum sığma profillerden yapılmaktadır.

Manuel döner kapılar kanatlarında kullanılan fırçalar at kılından yapılmış olup etrafında toz toplamamaktadır. Uzun ömürlü ve esnektir.Ayrıca bu fitiller sayesinde içeri hava,toz,böcek girmesini engeller.

Manuel döner kapılar emniyet alın fitili sayesinde sabit ve hareketli kanatlar arasında parmak sıkışmasını büyük ölçüde engellemektedir.

Manuel döner kapılar mekanizmaları hem üstte hem altta kanatların bir şaft sistemi bağlı olarak kendi ekseni etrafında dönerek çalışmasını sağlar. Bu sistem Uygulaması kolay olup, uzun ömürlüdür.

Manuel döner kapılar standart olarak sabit kanatlarda 8 mm bombeli lamine cam,hareketli kanatlarda ise 4+4 lamine cam uygulaması yapılır. Ölçü ve detaylara bağlı kalmak kaydıyla isteğe bağlı olarak her türlü renkte ve reflekte cam uygulaması yapılabilir.

Manuel döner kapılar kanatları sabit bombeli doğramaya bağlayan çift kilit sistemi uygulanmaktadır.

Manuel döner kapılar 3 veya 4 kanatlı olarak üretilebilirler.

Bütün döner kapılarda yan duvar metal kaplama,sabit kanat lamine cam,eloksal prinç kaplama,ahşap yada istenilen RAL rengine boyanabilme gibi opsiyonlara sahiptir.