fabrika-kapilari

Fabrika Kapısı

Fabrikalar dışında, askeri bölge giriş çıkışları, sınır ve geçiş noktaları, büyük site girişleri ve benzeri büyük mekânlar, pratik ve hızlı bariyer kapı sistemlerini tercih etmektedir. Bariyer konusunda en iyi çözümleri sizler için tasarlayan firmamız, bariyer kapı yaptırmak istediğiniz yerde, ön keşif incelemesi yapar ve en iyi bariyer kapı projesini hazırlar ve sizin onayınıza sunar.

Otopark sistemleri konusunda en iyi çözümleri sizler için tasarlayan firmamız, hızlı ve etkili çözüm noktasında, en iyi çözümleri sunmaktadır. Fabrika alanlarına girişin hızlı ve etkili olması için, bariyer sistemi konusunda güncel çözümleri sizler için sunan firmamız, yeni çıkan modelleri hemen satışa sunmaktadır. Dünya ve Avrupa’da yeni çıkan bariyer kapı sistemlerini, ülke içerisinde hemen satışa sunmaktadır. Gece geçişlerine özel ışıklandırması ve geçişlerde geçiş ikazının yanması, bariyer kapı sistemlerini daha kullanışlı olmasına neden olmuştur. Güvenlik görevlilerinin işini kolaylaştıran bu kolay kapı sistemleri, her geçen gün geliştirilmektedir.

Endüstriyel seksiyonel kapılar, fabrika veya depo binalarının mal giriş çıkış, yükleme boşaltma noktalarında sirkülasyon sağlamak amacıyla kullanılan en dayanıklı ve en uzun ömürlü kapılardır.

Seksiyonel kapının gövdesini oluşturan sanviç paneller, galvanizli çelik sac levhalar arasına enjekte edilen yoğun izolasyon katkılı poliüretan sayesinde uygulandığı mekanda ses ve ısı izolasyonu sağlar.

Endüstriyel seksiyonel kapı sistemleri, birlikte uygulandığı seviye ayarlı rampalar ve kamyon kasası sıkıştırıcı PVC körüklerle, işletmelerde sorunsuz ve güvenli biçimde yükleme boşaltma yapılmasını sağlar.

Endüstriyel seksiyonel kapı sistemleri,tavana paralel kayarak açılması ile mekandan tasarruf sağlanır ve kapı açıklığı net olarak kullanılabilir. Endüstriyel seksiyonel kapı sistemleri,fabrika depo veya binalarda geçiş aralığı ve yüksekliğine uygulana olarak üretilebilmektedir.

Endüstriyel seksiyonel kapı sistemleri standart beyaz renkte olan paneller bina dış cephesine uygun olarak farklı renklerde de uygulanabilir. Ayrıca uygulanacak alandaki detaylara göre, farklı yataklama şekilleriyle kullanılabilir. Araç ve yaya trafiğinde etkin rol oynayan seksiyonel kapılar standart butonlu, zincirli manuel çekme tip, radarlı, fotoselli, endüktif alanlı ya da uzaktan kumandalı olarak uygulanabilir.

Endüstriyel seksiyonel kapı sistemleri yandan direk milden kavramalı “DİRECT DRİVE” seksiyonel motor sistemiyle, standart 0,25 mt/sn. açılma hızı sağlanırken, hızlı tip motor seçenekleriyle açılma hızı 0,40 mt/sn.’ye ulaşabilir.

Endüstriyel seksiyonel kapılar çelik sandviç panellerden oluşur. Sandviç paneller galvanize sac levhalar arasına yüksek basınçlı poliüretan enjekte edilerek elde edilir. Yüksek basınçlı poliüretan sayesinde mükemmel ısı izolasyonu sağlanır. Panellerin rüzgar mukavemeti 88 kg/m2’dir.
Endüstriyel seksiyonel kapı panellerinin ön ve arka yüzeyindeki sac levhalar birbirinden bağımsızdır, böylece iç ve dış yüzey levhaların iletkenliği engellenmiş olur. Kapı panellerinde aydınlatma amaçlı, istenilen sıralarda çift cidarlı akrilik camdan oluşan pencereler açılabilir.

Endüstriyel seksiyonel kapılar, tavan yüksekliği ile kapı üst kotu arasındaki boşluğun en uygun kullanılmasıyla, yan raylar içerisinde kayarak çalışır. Kapı bu boşluğun mesafesine uygun olarak değişik şekillerde monte edilebilir. (standart, düşük, yüksek ve giyotin yataklama seçenekleriyle uygulanabilir.)

Endüstriyel seksiyonel kapılar 380 V-AC/50 Hz elektrik motoru takılarak ve-veya kapı ağırlığını dengeleyen torsiyon yay (kurmalı yay) sistemi sayesinde manuel olarak kolaylıkla açılabilir. Kapı ağırlığı kullanıcıyı etkilemez. Yaylar standart olarak 20.000 kez harekete dayanımlı olarak imal edilmiştir. Daha uzun ömürlü yaylarda opsiyonel olarak takılabilir.

 

Fabrika Kapısı, Fabrika Kapıları, Fabrika Kapısı Fiyatları
Fabrika Kapısı, Fabrika Kapıları, Fabrika Kapısı Fiyatları

Endüstriyel seksiyonel kapı panelleri arasında, kapının üstünde, yanlarında ve altında bulunan termoplastik contalar toz, hava, yağmur suyu geçişini engelleyerek yüksek ölçüde sızdırmazlık sağlar. Kapı altında bulunan özel boşluklu lastik fitil, kapının yere yumuşak basmasını, aynı zamanda da motorlu kapılarda içine opsiyonel olarak yerleştirilen pnömatik sensör sayesinde sıkışma emniyetini de sağlamış olur.

Endüstriyel seksiyonel kapı panelleri, rüzgar dayanımını arttırmak için içten çelik levhalarla güçlendirilmiştir. Ayrıca menteşe noktalarında ve kapı kolunun bulunduğu yerde deformasyonu önlemek için takviye sacları mevcuttur. Paneller birbirine galvanize çelikten imal edilmiş menteşelerle bağlanır.

Kapının raylardaki hareketini sağlayan rulmanlar, sessiz çalışmayı sağlamak amacıyla sert plastikle kaplanmıştır.

Endüstriyel seksiyonel kapı panelleri, kapının boyutu ve yataklama şekline göre değişen tipte alüminyum tamburlara çelik halatların sarılmasıyla çekilir. Herhangi bir şekilde halatların ya da yayların kopması veya zarar görmesi halinde halat ve yay güvenlik mekanizmaları sayesinde kapının düşmesi engellenir.

Endüstriyel seksiyonel kapı motor sistemleri elektrik kesintisi halinde motor mili boşaltılarak veya zincir yardımıyla manuel olarak açılır. Hayat boyu yağlama gerektirmez. bu sırada elektrik gelse bile kullanıcı güvenliği açısından manuel kumanda önceliklidir.

Endüstriyel seksiyonel kapı genişliği fazla olan endüstriyel kapılarda yaya trafiğini düzenlemek için kapının bir bölümü sabit panellerle bölünebilir. Bu sabit panellerin içine personel geçiş kapısı konabilir. Genişliğin fazla olmadığı durumlarda ise kapının hareketli panelleri üzerine personel geçiş kapısı açılabilir. Bu alternatifte endüstriyel kapı ve personel kapısı bir bütün olarak açılır ve kapanır.

Endüstriyel seksiyonel fabrika kapıları içerisini göstermeyen endüstriyel panellerin yanı sıra alüminyum profillerden ve pleksiglass camda imal gerek dış cepheye uyumluluğu gerekse vitrin görünümü ile dikkat çeken ALÜMİNYUM SEKSİYONEL KAPILARIMIZ da mevcuttur.

Alüminyum seksiyonel kapılar günümüz modern işletmelerinin özellikle görselliğin önde olduğu otomotiv satış ofislerinin ve fabrika giriş çıkışlarının en hızlı ve güvenli şekilde sağlanması için üretilmiş dayanıklı ve uzun ömürlü kapılardır.

Alüminyum seksiyonel kapıları oluşturan paneller 500mm – 610 mm alüminyum parmak korumalı alüminyum panellerden üretilmiştir. 3mm tek cidarlı yada 3+3 mm çift cidarlı cam uygulanabilir.

Alüminyum seksiyonel kapı profillerinin standart rengi naturel eloksaldır.fakat dış cephe rengine yada isteğe bağlı olarak istenilen RAL renklerde de uygulanabilir.

Alüminyum seksiyonel kapılar standart kontrol ünitenin yanında, radar sistemli, fotoselli ya da uzaktan kumandalı olarak da uygulanabilir.

Alüminyum seksiyonel kapılar pnömatik sistemi özelliği sayesinde herhangi bir nesnenin üzerine değmesi durumunda kapının geri açılmasını sağlar.

Alüminyum seksiyonel kapılar montaj yapılacak yerde ki detaya göre standart, düşük, dikey, giyotin ya da çatıyı izleyen raylar şeklinde yataklama yapılabilir. Böylece kapının en verimli şekilde çalışması ve mümkün olduğu kadar az yer kaybı yaşanması sağlanmış olur.

Alüminyum seksiyonel kapılar kurmalı yay sistemi sayesinde kapının ağırlığına bakılmazsızın manuel olarak kaldırılabilir ve herhangi bir elektrik kesintisi ya da motor arızası durumunda kapı manuel olarak rahatlıkla kullanılabilir.