Kepenklerin ne olduğunu ve günümüzde ne için kullanıldığını bilmeyen yoktur. Hemen hemen dışarı da pek çok mekanda kullanılan kepenkler, güvenlikten aksesuar ve hoş görünüme kadar pek çok alanda kullanılmakta ve genel olarak iç mekanlar ile işletmelerde tercih edilmektedir. Hasır kepenk ise kepenk çeşitlerinden bir tanesi olup, dış kaplaması hasırdan oluşturulan ve daha fazla dayanıklı kepenk türleri arasında gösterilebilmektedir. Birbirinden farklı model ve çeşidinin çıkması ile birlikte kullanım alanı da çeşitlenen kepenkler, son dönemin en popüler ürünleri arasındadır.

Darbelere Dayanıklı Ve Modern Ürünler

Hasır kepenkler ve diğer kepenk türleri genel olarak darbelere dayanıklı ürünler olduğu için bireyler tarafından tercih edilmektedir. Özellikle işletmelerde, herhangi bir güvenlik sistemi ya da alarm kullanmak yerine bireyler bu tarz kepenk sistemleri ile mekanlarını korumakta ve güvence altına almaktadırlar. Bu noktada hasır kepenk fiyatları nedir diye merak eden bireyler adına genel olarak kepenk uygulanan alana göre fiyatları da değişiklik göstermektedir. Genel olarak 500tl den başlayan kepenk fiyatları daha da yükselebilmektedir. Kepenk denilince akla gelen ilk markalar arasında yer alan Faac’ta en iyi kepenk sistemlerini müşterilerine sunmaktadır.

Pratik Ve Mekanlarda Güven Sağlamakta

Bu tarz hasır kepenklerin tercih edilmesinin bir diğer sebebi ise mekanlarda güvenlik açığını kapatması olarak gösterilmektedir. Genel olarak iç mekanlarda ve iş yerlerinde, oluşabilecek herhangi bir hırsızlık ya da çalıntı durumlarına da kolaylıklar sağlayan hasır kepenkler, darbelere karşı dayanıklı ürünler olduğu için beğenilmektedir. Kepenk fiyatları 7000 tl’ye kadar çıkabilmektedir. Ancak her bireyin bütçesine uyum sağlayabilecek kepenk fiyatları da bulunmaktadır. Bu noktada bireylerin kullanabilmesi adına farklı seçenek ve fiyat aralıkları da yer almaktadır.