Döner kapılar bir iş yerinin en estetik görünümlü ve girişte kendini belli eden unsurlarındandır. Estetik açıdan olduğu kadar güvenlik ve konfor açısından da döner kapılar pek çok firma tarafından tercih edilirler. Büyük firmaların ve otellerin giriş ve çıkışlarında kullandıkları döner kapıların kolay kullanımları müşteri memnuniyetini de sağlayan avantajlardan birisidir. Döner kapıların İstanbul’ da nasıl yaptırılacağı konusundaki en güvenilir çözümleri Kent Otomasyon 23 yıllık müşteri memnuniyeti ile istanbul döner kapı konusunda da sağlamaktadır.

Döner Kapı Özellikleri

Farklı kanat sayılarına sahip olan döner kapıların firma için enerji tasarrufu sağlaması bir diğer avantajıdır. Müşterilerin bavulları ve diğer eşyaları ile rahatça giriş çıkış yapabilecekleri ebatlara sahip döner kapıların geniş tercih imkanları ve çeşitleri bulunmaktadır. Döner kanatlı kapılar bir motor mekanizması ile çalışmaktadır, bu motor mekanizması enerji tasarrufunda avantaj sağlar. Döner kapılardan iki kanatlı olan kapılar daha çok tercih edilirler. Bu tür döner kapıların müşterilerin giriş çıkışlarında eşyalarını kolaylaştıran özellikleri mevcuttur. Otomatik döner kapı İstanbul firması olarak Kent otomasyon en uygun çözümleri müşteri memnuniyeti ile vermektedir.

Döner Kapıların Güçlü İzolasyonları

Kapının kanatları etrafında at kılından yapılmış olan düzenekler bulunmaktadır. Bu özelliği ile döner kapılar dışarıdan kıl ya da toz girmesine engel olan bir yapıya sahip olurlar. Bu nedenle bu tür kapıların kullanımı ve temizliği kolaydır. Döner kapıların kullanımı esnasında ses çıkarmaları asgari düzeydedir. Neredeyse sessize yakın çalışan bu kapılar uzaktan kumandayla da kontrol edilebilmektedirler. Elektrik kesintisi olduğu durumlarda manuel çalışma özellikleri de bulunur.

Döner kapıların kanatları içerisinde bulunan sıcak hava dışarı çıkarken soğuk havanın da içeri girmesi önlenir. Döner kanatlı kapılar otomatik ve yarı otomatik döner kapılar pratik kapı sistemlerindendir. Manuel döner kanatlı kapılar 3 veya dört kanatlı olarak üretilebilirler. Tüm döner kapılarda yan duvarlarında metal kaplama, eloksal pirinç kaplama, sabit kanat lamine cam, ahşap rengi ya da istenilen bir renk seçeneği ile sunulmaktadır. Otomatik döner kapı fiyatları kapıların kaç kanatlı olduğuna ve malzeme seçimine bağlı olarak değişiklikler göstermektedir.