Kapı motoru denildiğinde akla birbirinden farklı seçenek gelmektedir. Ancak günümüzde en yaygın şekli ile kullanılan kapı motorları, otomatik kapı ve güvenlik sistemlerindeki motorlar olarak dikkat çekmektedir. Kapı motoru nedir diye merak eden kullanıcılar adına, otomatik güvenlik ve kapı sistemlerinin çalışmasına yardımcı olan, kapının en iyi şekilde kullanılması adına oluşturulan ana sistem olarak ifade edilebilmektedir. Kapı motoru genel olarak dayanıklı parçalar olup, kapı motoru konusunda kent otomasyon olarak firmamız, bireylere en iyi hizmeti vermek adına birbirinden farklı kapı motoru oluşturmaktadır.

Otomatik Olarak Çalışan Model

Kapı motorları genel olarak otomatik sistem ile çalışan yapılar olarak bilinmektedir. Eski sistemlerdeki kapı motorlarının yerinin günümüzde otomatik kapıların alması ile birlikte tüm kapı sistemlerinin de kullanımı daha kolay hale gelmiştir. Kayar kapı motoru, günümüzde en çok tercih edilen kapı motoru türleri arasında olup, birbirinden farklı mekanda kullanılan kayar kapılar ile birlikte kullanılmaktadır. firmamızda Nice ve Faac markalarına ait en iyi kapı motoru seçenekleri yer almaktadır. Kapı motoru ve otomatik kapı modelleri içerisinde isimlerini popüler hale getiren yukarı da belirtilen markalar, en iyi kapı motorunu oluşturabilmek adına seçeneklerini çoğaltmaktadır.

Pratik Ve Bakım Gerektirmeyen Çalışma Prensibi

Kapı motorlarının günümüzde tercih edilmesinin bir diğer sebebi ise kullanımlarının pratik olması ve bakım gerektirmemeleridir. Uzun yıllar kullanılabilen kapı motorlar, bakım gerektirmemelerinin yanı sıra güvenli olmaları nedeniyle de firmaların, güvenlik sistemleri içerisinde tercih ettikleri ürünler arasında yer almaktadır. Kapı motoru fiyatları ise piyasa koşulları ve marka değeri içerisinde değişiklik gösterebildiği gibi genel olarak 100 tl’den başlamakta ve 2000tl ye kadar yükselebilmektedir. Her bütçeye hitap edebilen kapı motoru fiyatlarında,marka güvenilirliği de önem taşmaktadır.