Günümüzde mekanlarda, ofislerde ve büyük kurumlarda kullanılan kayar kapılar, popülerliklerini oldukça arttırmış durumdadır. Özellikle iş yerlerinde ve büyük plazalarda tercih edilen bu tarz kapılar, kolay kurumu ve otomatik olarak kullanımı ile de iş yeri sahiplerinin en çok tercih ettikleri kapı modelleri arasında yer almaktadır. Cam kayar kapı modelleri bu tarz mekanlarda daha çok kullanılmak ile birlikte mekanı daraltmaması adına da en yaygın olarak olarak cam kapı türleri tercih edilmektedir.

Estetik Görünümlü Fotoselli Kapılar

Kayar kapılar, günümüzde fotoselli kapılar olarak da adlandırılmaktadır. Kullanılan mekanlara güneş ışığının girmesine yardımcı olan ve bu nedenle fotoselli kapılar olarak da adlandırılan bu tarz kapılar, genel olarak yana kayar modelleri ile tercih edilmektedir. Ahşap kayar kapı modelleri de günümüzde yaygınlaşmış olsa bile genel olarak cam modellerinin tercih edildiği fotoselli kapılar, kent otomasyon isimli internet sitesi tarafından da yaptırılmaktadır. Nice ve Faac gibi markalar da fotoselli kapılar konusunda deneyimli firmalar olup, en iyi kurulum ve garanti anlamında da bireylere yardımcı olan firmalar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Mekanı Büyüten ve Zarif Sistemler

Fotoselli yani yana kayar kapıların sağladığı en büyük avantajlardan bir tanesi ise mekanı büyük göstermesidir. Genel olarak cam yana kayar kapıların kullanılması, mekanın daha ferah gözükmesine ve aynı zamanda da mekan içinin de aydınlık gözükmesine yardımcı olmaktadır. Genius ve BFT gibi firmalar da yana kayar kapıların oluşturulması ve monte edilmesi anlamında oldukça güvenilir bir firma olarak dikkat çekmektedir. Kayar kapı fiyatları ise her bütçeye ve kullanılan malzemeye göre değişiklik gösterebildiği gibi 300’tl den başlamakta ve yüksek fiyatlara kadar çıkabilmektedir. Fotoselli kapıların, farklı renk ve modelleri de bulunmaktadır.