İşyerlerimizin ve evlerimizin güvenliği için otomasyon sistemlerinden oldukça fazla yararlanılmaktadır. Kullanıcı anahtarlı bariyer sistemleri ve garaj kapıları da bunlardandır. Garaj kapıları güvenlik konusunda oldukça detaylı bir hizmet sağlar. Evinizin güvenliği, arabanızın güvenliği konusunda tıpkı bir kilitli kasa görevi gibi hizmet veren kepenk sistemleri size evinizden iş yerinize kadar her yerde hizmet etmek için tasarlanmışlardır. Güvenli kepenk sistemleri ile otomatik açılır kapanır kapıları olan hem estetik çözümler olan garaj kapıları Kent otomasyon güvencesiyle müşterilerine servis desteği ile sunulmaktadır. Kepenk sistemleri konusunda pek çok tasarım ve çeşit bulunmaktadır. Bu çözümlerden size uygun bir tanesini seçtiğinizde iş yerinizin veya evinizin gayrimenkul değeri de yükselmektedir. Estetik uygunluğa sahip kepenk sistemleri ile içiniz rahat ve kolay kullanımı ile eşyalarınız güvende olacaktır.

Kepenk Sistemlerinin Avantajları

Kepenk sistemleri olumsuz hava koşullarından, fırtına, sel, nem olasılığına bağlı aşınmalardan da koruyan özelliğe sahiptir. Hava sıcaklığının makul bir seviyede duruduğu ortamları oluşturması açısından da tercih edilirler. Kepenk Sistemleri hijyen açısından da önemli bir avantaj sağlarlar.

Kepenk sistemlerinin fiyatları diğer kapı sistemlerine göre daha ekonomiktir. Bununla beraber kepenk fiyatları kullanılan malzemeye ve işlevselliğine göre de değişiklik göstermektedir.

Kepenk Sistemleri Çeşitleri

Kepenk Sistemleri içerisinde stor kepenk sistemleri rulo şeklinde toparlanması özelliği ile mekandan yer tasarrufu da yapmaktadır. Aliminyum Poliüretanlı profiller rool-forming teknolojisi kullanılarak kepenk sistemlerinin ses ve yalıtımlarında yüksek kaliteyi sağlar.
Hasır kepenk Sistemleri ile hava giriş çıkışının olması gerektiği yerlerde kullanım çözümü getiriler. Hasır kepenk sistemleri dikme profilleri 2 metre kalınlığında galvaniz çelik kullanılarak üretilmektedir. Santral motorlar hasır kepenklerde de kullanılmaktadır.
Müşterinin tercihine bağlı olarak otomatik kepenk seçeneğinde otomatik kapama, uzaktan kumanda, anahtarlı şalter, metal kütle dedektörü gibi çözümler de hizmete eklenir.