Galvanize kepenk sistemleri 66 ve 120 mm ölçülerinde, 0.80, 1.00 ve 1.20 mm et kalınlığında 1. kalitede üretilmiş galvanizli çelik profillerden oluşur. Galvaniz kepenkler istenilen RAL rengine boyanabilir.Galvaniz kepenkler hırsızlığa karşı son derece mukavimdir,yağmur,çamur,toz ve güneşe karşı son derece dayanıklıdır.

Galvaniz ( otomatik ) kepenkler yanıcı ve patlayıcı maddelere karşı yüksek direnç gösterir. Motorlu ( otomatik ) veya manuel uygulama seçeneği mevcuttur, uzaktan kumanda ya da buton kontrolü mümkün kılan santral motorlar kullanılır.
kepenk resimleri
Galvanize kepenk profilleri 0.8, 1.00 ve 1.20 mm et kalınlığı ve dört ayrı tipte üretilir. Tamamen kapalı, mikro delikli, düz ve çapraz örgülüdür. Örgülü model kepenklerin sarım çapları daha yüksek olduğundan kutu detayı için gerekli ölçü de diğerlerinden daha yüksektir.

Galvaniz kepenk sistemlerin de kullanılan santral motorlar da ağırlık içerde ki yaylara dağıtılarak motorun uzun ömürlü olması ön planda tutulmuştur. Galvaniz kepenk sistemlerinde manuel aparat aşağı da olduğu için elektrik kesintisinde kolay manuel açılım sağlar.

Galvaniz kepenk dikme profilleri 2.00 mm et kalınlığında galvaniz çelikten üretilir. Dikmelerde kullanılan kauçuk fitil, metaller arsındaki sürtünmeyi engelleyerek, aşınmayı önler ses ve kısmi ısı izolasyonu sağlar.

Galvaniz kepenk etek profili 1.5 mm et kalınlığında galvaniz çelikten üretilen profiller kilit sistemi takılmasına olanak sağlar ve profillerin rüzgara karşı mukavemetini arttırır. Galvanize çelik kepenklerde santral motorlar kullanılır.

Galvaniz kepenklerin tambur merkezinde bulunan motorun her iki yanında ölçü ve ağırlığa bağlı olarak faklı adetlerde yaylar mevcuttur. Santral motorlar 230V/60 Hz de çalışır ve ısınmaya karşı termik koruyuculudur.

Galvaniz kepenk sistemleri uzaktan kumanda,otomatik kapama,metal kütle dedektörü,uzaktan kumanda, anahtarlı şalter buton gibi kontrol sistemleri ile çalıştırılabilir.

Kepenk Sistemleri

 

Kepenk Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

 

Genel olarak baktığımızda kepenk dediğimizde karşımıza iş yerlerinin önünü örten demirden sağlam bir yapıya sahip sistem gelmektedir. Bu sebeple kepenk sistemleri, evlerin ve iş yerlerinin her türlü tehlikeden korunması için üretilmiş olan ürünler olarak göze çarpmaktadır. Bu ürünlerin en önemli özelliği, hiç şüphesiz izinsiz olarak evlerimize ve ya iş yerlerimize girmeye çalışan kötü niyetli kişiler için önemli bir caydırıcı olmasıdır. Bu sebeplerle günümüzde kullanımı artan kepenk sistemleri farklı özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Bu özelliklere göre fiyatları ve kalitesi değişen kepenk sistemleri için en uygun koşullarda hizmet veren bir kuruluş olan firmamız, sizlerin kepenk sistemi ihtiyaçlarınızı gidermek için iletişim kurmanızı beklemektedir.

 

Kepenk Sistemlerinin Çeşitleri Nelerdir?

 

Kepenk sistemleri, farklı çeşitte ve büyüklükte üretilebilmektedir. Özellikle motorlu ve motorsuz kepenkler olarak ikiye ayrılan kepenk sistemleri, sizlerin ihtiyaçlarına göre şekillendirilmektedir. Burada ihtiyacınız motorlu bir kepenk sitemi olursa bunun motorsuz olanına göre maliyeti daha yüksek olur. Ancak kepenk sistemini indirip kaldırmak için bir tuşa basmanız yeterli olacaktır. Diğeri seçenek motorsuz sistemdir. Bu genel olarak etrafımızda gördüğümüz kepenk sistemlerinin yeni gelişmelere uygun olarak yorumlanmış halidir. Ancak motorlu sistemde olduğu gibi kolay açılıp kapama imkanınız bulunmamaktadır. Bu kepenk sistemini kapatıp açmak için sizlerin uğraşması gerekmektedir.

 

Motorlu Kepenk Sistemi Özellikleri

 

Motorlu kepenk sistemleri, günümüzde yaygın olarak özellikle bahçeli evlerin büyük kapılarının korunması gibi farklı amaçlar için değişen önemli bir kullanım alanına sahiptir. Bunun yanında iş yerlerinin kapı girişlerinin korunması amacıyla kullanılmaktadır. Kullanım kolaylığı sebebiyle diğer motorsuz kepenk sistemine göre daha geniş bir alana yayılan kullanıma sahiptir. Bu özellikleri ile motorlu kepenk sistemleri evlerimize izinsiz girişlere önlem olması açısından kritik bir görev ifa ederler. Ayrıca kullanımının kolay olması ile de sizleri hiç uğraştırmadan bir tuşa basarak kepenk sistemini açıp kapatmanıza olanak sağlamaktadırlar.

 

Burada motorlu kepenk sistemlerinde mekanik bir hareket sistemi yer aldığı için diğerine göre biraz daha bakıma muhtaç olması motorsuz sistemin karşısındaki en büyük dezavantajıdır. Bunun dışında herhangi bir şekilde diğer kepenk sisteminden alta kalır yanı olmadığı için bu olumsuz durum göz ardı edilebilmektedir. Unutulmaması gereken en önemli konu motorlu kepenk sistemlerinin ihtiyaçlara göre özellikle evin ve ya iş yerinin neresine uygulanacak ise ona göre ölçüler alınması şarttır. Bunun için firmamıza bağlı teknik ekiplerimiz kepenk sisteminin yapılacağı yere gelerek keşif işlemi yaparlar ve bu işlemin sonucuna göre kepenk sistemleri işini tasarlayarak montaja uygun hale getirirler.

Kepenk Sistemleri