Bariyer Sistemleri

bariyer-sistemleri

Otomatik bariyer sistemleri özellikle hastane, okul, belediye, havalimanı, apartman-site bahçeleri, halka açık otoparklar, alış veriş merkezleri gibi pek çok yerin girişinde trafiğin düzenli, güvenli ve hızlı bir biçimde akmasına yardımcı olmak amacıyla tercih edilir. Kollu bariyer ve mantar bariyer sistemleri olmak üzere iki tür bariyer sistemi bulunmaktadır. Kollu bariyer sistemi genellikle araç trafiğinin bulunduğu alanlarda tercih edilirken mantar bariyerler ise daha geniş kapsamlı alanlarda tercih edilmektedir.

Bariyer Sistemlerinin Çalışma Prensibi

Bariyer sistemleri şifreli-şifresiz kart, radar, metal kütle detektörü, uzaktan kumanda, buton gibi yöntemlerde araç geçişi sırasında açılan sistemlerdir. Bariyer sistemlerinde temel ekipman lamba hareket sensörü, alıcı kartı ve anten kiti, flâşör lamba bulunmaktadır.

kollu-bariyer-sistemi

Kollu bariyer sistemleri araç geçişi sırasında ortalama 4-9 sn içerisinde açılarak trafik geçişini sağlanır. Kollu bariyer sistemi çoğu alanda güvenliğin sağlanması için tercih edilmektedir. Güvenlik görevlilerin işini kolaylaştıran bu sistem uzun yıllar boyu kullanım imkânı taşır. Kollu bariyer sistemleri uygulanacak alanın uzunluğuna göre farklı boyutlarda ve farklı açılma hızlarında tasarlanabilmektedirler. Müşterilerin özel taleplerine göre opsiyonel olarak kollu bariyerin açılma şekli de değiştirilebilinmektedir.

Kollu Bariyer Sistemi Servisleri

Kent otomasyon olarak satışını yaptığımız Nice markasına ait kollu bariyer sistemleri sağlam ve uzun ömürlü ürünlerdir. Kollu bariyer sistemi konusunda meydana gelebilecek her türlü sorun ve parça değişimi konusunda uzman ekibimizle hizmet vermekteyiz. Kollu bariyer sistemlerinde hassas uygulamalar yapılarak güvenilir, kullanışlı ve düzenli kontrol imkânı elde edebilirsiniz.