Bariyer sistemleri günümüzde, güvenlik problemleri nedeniyle sıklıkla kullanılan ürünler arasında yer almaktadır. Evlerde, sitelerde, otoparklarda, sokaklarda, iş merkezlerinde ve plazalar da gibi pek çok farklı alanlarda kullanılan Otomatik bariyer sistemleri, mekanların ve otopark lar daki araçların korunmasına yardımcı olurken aynı zamanda da düzeninin ve kontrolünde sağlanmasını desteklemektedir. Otomatik bariyer sistemleri, günümüzün en çok tercih edilen güvenlik sistemleri arasında yer almak ile birlikte kullanım alanlarının artması ile birlikte model ve çeşitliliği de artmış durumdadır.Otomatik bariyerler ülkemizde terli ve ithal olarak bulunmakta genel markalar ise Bft bariyer Nice bariyer Faac bariyer ve muhtelif Otomatik bariyer sistemleridir.

Daha Dayanıklı Mantar Bariyerler

Bariyer sistemlerinin kullanım alanlarının artması, bariyer sistemlerinin çeşitlenmesine ve daha kaliteli hale gelmesine yardımcı olurken otaya mantar bariyer sistemleri çıkartılmış durumdadır. Bariyer sistemleri içerisinde en kullanışlı ve en yeni sisteme sahip bariyer sistemleri içerisinde yer alan mantar yani gömme bariyer sistemleri, dayanıklı olmalarının yanı sıra kolay kolay kaldırılamamaları ile de pek çok firma tarafından güvenlik bariyeri konusunda tercih edilmektedir. Kullanım olarak da son derece pratik ve uzaktan kumanda ile yönetilebilen Otomatik bariyer sistemleri içerisinde yer alan mantar bariyerler, aynı zamanda otomatik bariyer sistemleri içerisinde uzun süre kullanılan parçalar arasında olduğu için popülerliklerini her geçen gün arttırmaktadır.

Pratik Ve Sensörlü Kollu Bariyer Sistemleri

otomatik bariyer

Bariyer sistemleri içerisinde oluşturulan bir diğer güvenlik sistemi ise kollu bariyer sistemleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Genel olarak otoparklarda ya da mekan giriş ve çıkışlarında kullanılan kollu otopark bariyer sistemleri, araç sensör lü olarak çalışmakta ve araç tanıdığı anda açılmaktadır. Otomatik bariyer fiyatları ise……….. tl arasında değişebildiği gibi bireylerin bütçelerine göre farklı seçenekleri bulunmaktadır. Genel olarak bu tarz alanlarda büyük kullanım kolaylığı sağlayan kollu bariyer sistemleri yada Otomatik bariyer sistemleri alandaki kontrol sağlanması adına da yardımcıdır.Günümüzde park yeri azalığı ve özel otopark ihtiyacının artması nedeni ile Otomatik bariyer sistemleri kullanımı da artmıştır.Her otoparkta kullanılabilen bu bariyer sistemleri uygun fiyatlı ve kullanışlı olması nedeni ile çok tercih edilen bariyer sistemleridir.