Günümüzde otomatik kapılar hakkında neredeyse bilgi sahibi olmayan yoktur. İş yerlerinde ve büyük plazalarda kullanılmasının yanı sıra artık evlerde ve apartmanlarda da kullanılmaya başlayan otomatik kapıların birbirinden farklı modeli bulunmaktadır. Döner kapı ya da yana kayar kapılar, otomatik kapı modelleri içerisinde en yaygın kapı türleri olarak bilinmek ile birlikte firmalar tarafından da en çok kullanılanları arasında yer almaktadır. Otomatik kapılar aynı zamanda kullanımı kolay parçalar olması nedeniyle bireyler tarafından tercih edilmektedir.

Her Bütçeye Uygun Farklı Fiyatlar

Otomatik kapı fiyatları denildiğinde akla birbirinden farklı seçenekler gelmektedir. Her bireyin bütçesine hitap edebilecek birbirinden farklı otomatik kapı modelleri bulunmaktadır. Özellikle bu anlamda hizmet veren kent otomaston isimli internet sitesi ve Nice markası, otomatik kapı noktasında bireylere yüksek kalite ve güvenlik hizmetleri ile yardımcı olmayı amaçlamaktadır. belirtilen otomatik kapı fiyatları ise en düşük 800 tl’den başlamaktadır. Farklı model ve içeriklere göre değişen fiyatlara göre bireyler kendi bütçelerine uygun kapı modelini tercih edebilmektedir.

Kullanım Kolaylığı Sağlayan Modern Kapılar

Otomatik kapıların bireyler tarafından bu kadar fazla tercih edilmesinin en önemli sebepleri arasında kolay kullanımlarının bulunmasıdır. Otomatik kapı denilince ilk akla gelen kapılar arasında açılır kapılar ya da döner kapılar yer almak ile birlikte, kişi sensörlü kapı modelleri de yer almaktadır. aynı şekilde bireylerin zevklerine ve bütçelerine göre değişebilen otomatik kapı modellerinde ise en yüksek fiyatlar 4000 ile 7000 tl arasında değişebilmektedir. Büyük firmaların ya da önemli iş merkezlerinin tercih ettiği bu tarz kapılar ise uzun yıllar kullanılabilen, dayanıklı kapılar olmak ile birlikte garantileri de uzun süre kullanılabilmektedir. Genel olarak bu tarz kapıları, iş yeri sahipleri de tercih etmektedir.