Seksiyonel Garaj Kapısı Sistemleri

Seksiyonel Garaj Kapısı

Kapı denildiğinde aklınıza çok basit bir mekanizma gelmesi oldukça doğaldır. Kapılar yüz yıllar boyunca sadece sahip olduğumuz alanları dış tehditlerden korumak ve bunun yanında bizim giriş çıkışımızı sağlamak için kullanılan mekanizmalardır. Fakat teknoloji oldukça gelişti bu gelişimi bizim kullandığımız çok basit mekanizmalarda bile kullanılarak konforumuzu arttırmaya yönelik bir gelişim oldu. Kapı dediğimiz çok basit bir mekanizma bile teknolojinin eli değdiğinde bizim kol gücümüz olmadan açılıp kapanabilir duruma geldi. Bir motor yardımıyla artık kapılar bizim kol gücümüzden bağımsız olarak kendi kendilerine açılıp kapanır duruma geldi ve bir duyar eklendiğinde de bu motora siz kapınızın yanında olmasanız bile uzaktan bir kumanda yardımıyla kapınızı açıp kapatabilirsiniz.

Artık ülkemiz de bahçeli evler artmış herkes en az bir araba sahibi olmuş durumdadır. Hemen hemen herkesin evinde bir garaj bulunmakta ve bu garaj bazen arabamızı park etmek için kullandığımız bir alan bazen eski eşyalarımızı kaldırmak için kullandığımız bir dolap bazen de takımlarımızı aletlerimizi koymak için kullandığımız bir depo görevi görmektedir. Her ne görevi görürse görsün bu garajların kullanışlı birer kapıları olmadığı takdir de istediğimiz alanı yakalayamıyoruz ve güzel bir garaj kapısı sistemi edinmezsek garajımızdan yeterince yararlanamıyoruz bu bir gerçek.

Garaj Kapısı Modelleri

Biz garajlarımızdan yeterince yararlanabilelim diye birçok kapı modeli ve birçok garaj kapısı sistemi üretiliyor. Bunlardan en bilineni Seksiyonel kapı modelidir. Seksiyonel kapı modeli yukarı doğru katlanarak açılan bir kapı modelidir ve garaj kapıları arasında en çok kullanılan en kullanışlı olan garajınızın alanını en çok bu kapıyla değerlendireceğiniz bir garaj kapısı sistemidir. Bunun yanında yukarı doğru açılan kapı sistemiyle oldukça benzerlik gösterir fakat yukarı doğru açılan kapılarda garaj kapısı Seksiyonel kapıdan daha fazla yer kaplamaktadır. Yana doğru açılan kapılarda garajınızın tüm yüksekliğini kullanabilirsiniz yana doğru açılan kapının Seksiyonel kapıdan ayrılan yanı da budur. Seksiyonel kapılar da garajınızın yüksekliğini çok az da olsa tam olarak kullanamazsınız. Her alanda ihtiyacınıza uygun garaj kapısı sitemleri mevcuttur. Siz de ihtiyacınıza göre istediğiniz garaj kapısı seçebilirsiniz.