Kent Otomasyon kapı sistemleri üzerinde deneyimli ve kaliteli seçenekler sunarak sizlerin ihtiyaçlarına yönelik hizmet vermektedir. Otomatik kapı sektöründe geniş ürün seçenekleri sunan kurumsal bir firmadır. Satışı yapılan kapılar piyasada bulunabilecek en kaliteli ve aynı zamanda hesaplı ürünlerdir.

Otomatik kapıların bazı modelleri ise; fabrika kapısı, döner kapı, fotoselli, sensörlü kapı ve bahçe kapılarıdır.

Sensörlü Kapılar Nasıl Çalışır?

Sensörlü kapıların pek çok çeşidi bulunmak ile beraber en çok kullanılanı ışık algılayıcısı ile çalışandır. Kurulan ışık bariyerleri kapının otomatik hareket etmesini sağlar. Örneğin bir sensörlü kapıya özel bir ışık kaynağı eklenir ayrıca ışık kaynağı algılayıcısı da sensörlü kapıya koyulur. Işık kaynağı ve ışık algılayıcısı arasına herhangi bir şey girdiğinde ışık kesileceğinden dolayı kapı açılır.

Kapıların Kullanım Alanları Ve Mekanlara Göre Kullanılan Sistemler Nelerdir?

Bu akıllı radarlı kapılar istenilen her ortama göre ayarlanabilir. Örneğin bir otele, alışveriş merkezine, fabrikaya, bahçelere, evlere veya hastanelere özel yapılabilir. Fabrika veya depo gibi alanlarda daha çok fotoselli dairesel veya yana kayar sistemler uygulanabildiği gibi döner kapılar da tercih edilir. Firmamız aynı zamanda otomatik garaj kapıları da satmaktadır. Güvenlik nedeniyle yapılan bir sistem olan yangın kapıları konusunda da uzman bir sistemimiz vardır. Bu akıllı kapılar yüksek sıcaklığa dayanıklı yapılır. Yangın kapıları duman sızdırmayan bir özelliğe sahiptir. Neredeyse üç saate kadar yangının yayılmasını önleyebilen yangın kapıları bina güvenliği için oldukça önemli bir yere sahiptir.

Kent Otomasyon firmamızda sadece kapı satışı yapılmamakla birlikte kapı montajını ve servis hizmetlerini de vermekteyiz. Herhangi bir sorun olması durumunda garanti hizmetleri vermekteyiz. Müşteri memnuniyetini her zaman birinci sıraya koyduğumuz firmamız en ünlü tasarım markaları olan Bft, Nice, Faac ve Genius gibi markalarla çalışmaktadır.