Yıllardan beri mağaza ve dükkanların güvenliğini sağlamak amacıyla kullanılan kepenk sistemleri günümüzde artık şekil değiştirmekte, yalnızca güvenlik değil aynı zamanda dekorasyon destekli de kullanılmaktadır. Çeşitli mimari detaylara uygun olarak kullanılan kepenklerin yaşadığı en büyük değişim hiç kuşkusuz motorlu ve uzaktan kumandalı oluşudur.

Kepenk sistemleri uygulanacak alanın gereğine uygun olarak farklı örtü yüksekliğine ve şekillere sahip kepenk profilleri kullanarak hem güvenliği hem de estetiği ön planda tutarak çağdaş çözümler sunar.

Kepenk sistemleri rulo şeklinde toplanarak mekandan istifade sağlar.

Profiller alüminyum poliüretanlı, çelik poliüretanlı yada alüminyum çekme profil olarak tercih edilebilir.

Kepenk sistemini oluşturan profillerden ALÜMİNYUM POLİÜRETANLI PROFİLLER, Rool-Forming teknolojisi ile profillerin kıvrılması esnasında içine enjekte eden poliüreten sayesinde yüksek ölçüde ses ve ısı yalıtımı sağlar.

Özel boyalı olarak yurt dışından ithal edildiğinden değişik mevsim koşullarından etkilenmez. 5 çeşit renk alternatifi vardır.ALÜMİNYUM ÇEKME PROFİLLER , istenilen RAL rengine boyanabilme özelliği , tek cidar ( yüzey ) ,çift cidar ve ya tek cidar ve pencereli profil alternatif ile her türlü detayda ve daha büyük ölçülerde uygulanabilir özelliği ile tercih edilirliği yüksek profillerdir.

Stor kepengin oluşturduğu rulo dıştan orijinal alüminyum kutusuna toplanabildiği gibi içten asma tavan altında hazırlanan detaya gizlenerek de uygulanabilir. Detaylarla ilgili daha geniş bilgi almak için lütfen firmamıza danışınız.

Kepenk profilinin en alt sırasına takılan etek profilinin alt lastiği, toz ve rüzgar girişini engellerken, zemine yumuşak ve sessiz inmesini sağlar.

Kepenk profilleri tırnaklar sayesinde birbirlerine kilitlenirler ve yana kaymalarına engel olmak için profil başlarına sert plastikten imal edilen tapalar perçinlenir.

Enerjinin kesilmesi durumunda, kepenk redüktör yardımı ile manuel olarak açılabilir veya kapatılabilir. Bu esnada elektrik gelse dahi öncelik redüktörde olduğu için kullanıcı adına risk teşkil etmez.

Motorlu kepenkler isteğe bağlı olarak uzaktan kumandalı, dışarıdan anahtar şalterli veya başka giriş varsa içeriden açma butonlu , güç kaynaklı,her türlü bina otomasyonuna adaptasyon sistemli,rüzgar güneş yağmur sensörlü , emniyet fotoselli otomatik kapamalı olarak uygulanabilir.