Yana Kayar kapılar çoğunlukla müsaade veya özel cihazla girilebilinen siteler,resmi kurumlar,şahsa ait ev,bahçe vb.yerlerde güvenliği sağlamak üzere kurulan sistemlerdir.Birçok farklı ebat ve şekilde yana kayar kapılar bulunmaktadır.Yana kayar kapıların en önemli özelliği motorlu sistemle belirli bir ray düzeneği üzeirnde çalışmalarıdır.Yana kayar kapı motoru güç kullanacağı kapının ebadına göre alınmalıdır.Kapı motoru fiyatları tek başına ürün seçmek için yeterli değildir.

Çoğunlukla uzaktan kumanda sistemi kullanılan yana kayar kapılar ve yana kayar kapı motoru son derece kaliteli ve uyumlu seçilmelidir.Çünkü her türlü hava koşuluna uyumlu olmayan sistemler her an arıza yapmaya da müsaittir.

Kapı motoru fiyatları ve yanar kayar kapı fiyatları kullanacağınız ürüne ve ebatona göre değişiklik gösterir.Çünkü ahşaptan demire,aliminyumdan ferforje hammaddeye kadar bir çok çeşidi görülebilir.Belirtilen ürünlerin renk ve dekoratif çeşitleri de mevcuttur.

Yana Kayar Kapı Nasıl Çalışır?

Öncelikle çoğu uzaktan kumanda sistemi ile çalıştığı için elimizdeki kumandanın pilinin dolu olması çok önemlidir.Kumandadaki verici alıcı olan yana kayar kapının üst kısmındaki lambayı da yakarak yana kayar kapı motoru içinde bulunan alıcıyı aktif hale getirir.Ve kapıyı açmaya veya kapamaya başlar.Çoğunlukla emniyet sistemi de takılan kapıların önünde herhangi bir engel yoksa kapı kapanır veya açılır.Bu emniyet sistemi istenmeyen kazaların oluşmasını önler.

Yana kayar kapı ve yana kayar kapı motoru daha uzun ömürlü çalışsın diye bakımına ve kullanımına özen gösterilmelidir.Kullanımı esnasında oluşabilecek sıkıntılara anında müdahale edilmeli uzman personel ile kapıya müdahale edilmelidir.

Yana Kayar Kapı motoru fiyatları için en uygun yerler Kent Yapı Otomatik Kapı ve Panjur sistemleri sitesinden takip edilebilir.Birbirinden kaliteli ürünleri en uygun fiyata ve amacına uygun kullanımla almak için mutlaka ziyaret edin.